Struktura kocich toalet

Struktura kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryta (występuje również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszczące,
– z podwójnymi dnem.
Te kuwety różnią się tym, iż dla wzoru kociej toalety z zadaszeniem, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowanego w niej specjalne filtry nie rozprowadza się niemiły zapach. Istnieją one one są dla kotów, które lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty są w stanie je zaakceptować, choć większość akceptuje, ale są wyjątki, jakie za nic nie chcą wejść.
Lecz w kwestii kociej toalety otwartej (klasycznej), która jest głównie stworzona z tworzywa sztucznego, jest ta zarezerwowana dla wszystkich kotów. Należy pamiętać o dobrze dobranym rozmiarze. Poszczególne z nich są wyposażone w ramkę, aby bez problemu podtrzymywać ład.

Kuweta samoczyszcząca, celujący wybór dla osób, które naprawdę czują niechęć, aby wywiązywać się z tej czynności. Jest to urządzenie, które jest wyposażone w wykrywacz ruchu. Po momencie, który został przez nas opracowany, bądź po okresowości, kuweta automatycznie uruchamia mechanizm, który zmiata brudy do pojemnika, alboż do kanału. W budowie bardzo różni się od innych kuwet.

Kuweta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą część płynny brud spada w dół. Ten właśnie typ kociej toalety figuruje w dwóch podgatunkach – w jakich można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które gęsto czyszczą kuwetę.

Rozmiary kuwet
Wyróżniamy trzy wymiary kuwet, a są to rozmiary dla kotów które:

– skończyły już dwunasty tydzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kocia toaleta dla drobnych kotów nie powinna być za wysoka, bo może pociągać za sobą kłopot przy wejściu. skoro kotek już osiągnie 84 dzień życia życia, wypada zakupić nową i przewyższającą rozmiarem kocią toaletę, po to, byle tylko wsypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kotek lubi kopać i zakopywać brudy w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zadaszony, ale zostało u góry napisane – należy uważać, iż poszczególne kocięta nie zaakceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, bowiem trafiają się wyjątki.
Jeśli nie kręci Cię to, że kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim pomieszczeniu, to możesz zdecydować się na kupno mebla, w którym można wstawić w środek kocią toaletę, skoro nastąpi taki przypadek, że ograniczy Cię nieduża przestrzeń, to możesz się zdecydować na kocią toaletę narożną, którą można położyć w kącie. Dostępne są w ofercie kuwety narożne zakryte, jak i również bez zadaszenia.
Opłaca się co więcej zaopatrzyć się w akcesoria, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie brudów zarówno jak i użycie, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.
https://www.krakvet.pl/product-chy-10934-FURMINATOR-dla-duzych-kotow-krotkowlosych-1szt.html furminator dla kota