Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Lato może być świetną okolicznością, żeby dać czas waszemu pupilowi. Wycieczka wraz z ulubionym psem to rewelacyjna możliwość, aby zrelaksować się, jednocześnie dając pupilowi chwilę. Kiedy jest ciepłowarto myśleć o kleszczach, gdyż nasze zwierzęta domowe mogą być na nie narażone. Rasy psów, lubiące sporo ruchu na zewnątrz, takie jak labradory, często są atakowane przez kleszcze. Jak można uchronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą metodą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są różne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długotrwałą efektywnością i niewysoką ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów różnorodnych gabarytów, więc z łatwością dostaniemy rozmiar odpowiednią dla wielkości swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciw kleszczom są ziołowe lub lekami przeciwpasożytniczymi. Leki przeciwpasożytnicze odznaczają się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Ilość środka na kleszcze musi być dopasowana do masy zwierzaka, trzeba więc przeczytać przed nałożeniem, iż wybrana obroża przeciw kleszczom będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż z preparatem na kleszcze jest firma Bayer, produkująca obroże na kleszcze Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, które są bezwonnymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt poniżej 8kg oraz dla zwierząt powyżej 8kg. Te obroże mają działanie jednocześnie przeciw kleszczom i przeciw pchłom, więc dają kompleksową ochronę psiaka. Obroża dla psa działa przez 8 miesięcy, co więcej jest aktywna już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami mnóstwa groźnych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Zwierzaki z przyjemnością przebywające w zaroślach, takie jak labradory, wymagają szczególnej ochrony w formie środków na kleszcze, gdyż zarażenie wywołana złapaniem kleszcza stanowi ryzyko powikłań naszego psa. Obroża dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia zwierzęcia przez kleszcza, dzięki czemu daje ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, kochające pływanie konieczna jest dodatkowa ochrona, przykładowo w formie zakropień mających środek na kleszcze lub specjalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Aby chronić psa podczas letniej podróży należy sprawić sobie niezawodne preparaty na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-na-spacer_Szelki-dla-psa-32926.html szelki dla psa