Który drapak będzie najlepszy dla twojego kota?

Który drapak będzie najlepszy dla twojego kota?

Drapanie jest wrodzonym zachowaniem twojego pupila. Jeśli chcemy zaoszczędzić nasze meble przed uszkodzeniami, należy kupić drapak. Drapaki dla kota są produkowane w najróżniejszych kształtach i formach. Mamy też wybór materiałów, z których zostały wykonane. Jak więc podjąć decyzję odnośnie drapaka oraz zadowolić nawet mocno wymagającego zwierzaka?

DRAPAKI DLA KOTA – RODZAJE I JAK ZDECYDOWAĆ SIĘ NA NAJLEPSZY?
Drapaki dla kota z jednym słupkiem są często najmniej kosztowną opcją i zajmują stosunkowo mało miejsca w pokoju. Mają niedużą powierzchnię i złożone są ze pieńka przymocowanego do stabilnego podłoża. Trochę droższą wersją może być drapak z dodatkowym legowiskiem na górze bądź w podstawie konstrukcji. Najlepiej sprawdzają się, kiedy posiadamy jednego zwierzaka w domu.
Drapaki piętrowe, “domki” dla kotów – nasze koty lubią rozbudowane konstrukcje, z dużą ilością budek, legowisk i zabawek. Im wyższy drapak i więcej się w nim dzieje, tym lepiej. Drapaki tego typu sprawdzają się w miejscach, w których mamy trochę więcej powierzchni do wykorzystania. Sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mamy kilka kotów.
Drapaki poziome, często o zagiętym kształcie. Stworzone, żeby twój zwierzak mógł drapać w wygodnej pozycji. Zwykle są niewielkich rozmiarów, także łatwo je wkomponować w wystrój mieszkania.
Drapaki do zawieszenia na ścianie. Są świetnym rozwiązaniem dla osób mających mało miejsca w domu.
W przypadku gdy opiekujemy się tylko jednym, niewielkim zwierzakiem wystarczy drapak ok. 100 cm. Kiedy jesteśmy właścicielami większego zwierzaka lub więcej niż jednego kota, powinno się zaopatrzyć w drapaki wyższe.
Drapaki dla kota powinny być zrobione z drewna owiniętego sznurkiem z sizalu solidnie przylegającego do podłoża. Część legowiskowa powinna być przyjemna dla zwierzaka, owinięta materiałem. Inną ważną cechą drapaka, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze jest jego stabilność, aby zapewnić naszemu zwierzakowi bezpieczeństwo.
Na rynku dostępne są różne typy drapaków, także każdy opiekun kota może znaleźć taki, który będzie mu najbardziej pasował.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Transportery-i-akcesoria-30218.html transporter dla kota